• KTHF
  • KKTC HENTBOL FEDERASYONU
Live
  1. U14’de Final Zamanı
  2. Federasyon Kupası Sahiplerini Buldu.
  3. Federasyon Kupasında Finalin Adı Değişmedi..UKÜ-GG.
  4. Kadınlarda UKÜ – DAÜ Federasyon Kupası Finali
  5. Kraliçe UKÜ, Kral DAÜ

HAKKIMIZDA

K.K.T.C. Hentbol Federasyonu Mart 1991 tarihinde kuruldu. KKTC’nin 15. federasyonu olarak kurulan  hentbol federasyonunun ilk başkanlığını  Seyfi Akdeniz  yaptı. 20 Mart 1991 tarihinde Seyfi Akdeniz, hentbol federasyonunun kurulma amaçlarını bir basın toplantısında açıkladı. Federasyonun ilk yönetim  kurulu üyeleri olarak   Hasan KÜÇÜK, Cihan AYDIN, Hasan HASİPOĞLU, Harika KIRAL, Hülya SOYKUT, Güliz AKDENİZ, ve Cüferiye CÜFER görev yaptılar.

İlk lig maçları tanıtım ligi olarak bölgesel oynandı. Lefkoşa bölgesi, Mağusa bölgesi, Girne bölgesi, Güzelyurt bölgesi 21 Aralık 1991 tarihinde tek devreli lig maçlarıyla mücadele ettiler.

Hentbolun okullarda yaygınlaşması temel prensip olarak kabul edildi. Okullarda hentbola ayrı bir önem verildi.

Sonsuzluğa uğurladığımız ve hayatta olan, Hentbolun kurulduğu tarihten günümüze kadar, hentbola hizmet vermiş tüm başkanlarımıza sonsuz teşekkürler.

Kurumsallaşmalıyız.

Hentbol Federasyonu yönetimiyle, kurullarıyla, binasıyla, sosyal medya ve iletişim adresleriyle bir bütün olarak kurumsal bir yapıya dönüşmeli ve biz de bunun için bütün gücümüzle çaba göstermekteyiz. Bunu da başaracağımıza inanıyoruz.
Bahadır AYHAN

Covid – 19

 

Bu sene Covid -19 önlemleri altında yapılacak olan sezonumuzda uyulması gereken kurallara  tüm hentbol camiası ve sizlerin sağlığı için önem göstermenizi rica ederiz.

  • Maske
  • Sosyal Mesafe
  • Hijyen

Yönetim Kurulu