• KTHF
  • KKTC HENTBOL FEDERASYONU
Live
  1. Hentbol U-16’da finalistler belirlendi
  2. Astana Tatar’ı ziyaret etti
  3. Bizim Çocuklar Göz Dolduruyor.
  4. Alanya’da Kazanmaya Devam.
  5. Kosova’da Melekler Unutulmadı.

HAKKIMIZDA

K.K.T.C. Hentbol Federasyonu Mart 1991 tarihinde kuruldu. KKTC’nin 15. federasyonu olarak kurulan  hentbol federasyonunun ilk başkanlığını  Seyfi Akdeniz  yaptı. 20 Mart 1991 tarihinde Seyfi Akdeniz, hentbol federasyonunun kurulma amaçlarını bir basın toplantısında açıkladı. Federasyonun ilk yönetim  kurulu üyeleri olarak   Hasan KÜÇÜK, Cihan AYDIN, Hasan HASİPOĞLU, Harika KIRAL, Hülya SOYKUT, Güliz AKDENİZ, ve Cüferiye CÜFER görev yaptılar.

İlk lig maçları tanıtım ligi olarak bölgesel oynandı. Lefkoşa bölgesi, Mağusa bölgesi, Girne bölgesi, Güzelyurt bölgesi 21 Aralık 1991 tarihinde tek devreli lig maçlarıyla mücadele ettiler.

Hentbolun okullarda yaygınlaşması temel prensip olarak kabul edildi. Okullarda hentbola ayrı bir önem verildi.

Sonsuzluğa uğurladığımız ve hayatta olan, Hentbolun kurulduğu tarihten günümüze kadar, hentbola hizmet vermiş tüm başkanlarımıza sonsuz teşekkürler.

Hedef "Uluslararası Görünürlüğü" Arttırmak.

Hentbol Federasyonu yönetimi ilk dört yıl görevini tamamladı. İlk dört yılda federasyonumuzu daha da kurumsal ve görünür hale getirmeyi başardık. İkinci dört yıl hedefimiz,federasonumuzun uluslararası görünürlüğünü arttırmak. Ve bizler bunuda başaracak kararlılıktayız.
Bahadır AYHAN

Covid – 19

 

Covid 19 geçen yıllara göre azalmış olsa da 22-23 sezonun da tedbirleri  elden bırakmamalıyız.

  • Maske
  • Sosyal Mesafe
  • Hijyen

Yönetim Kurulu