Teşekkürler.
KKTC Hentbol Federasyonu olarak bugüne kadar Büyükler Derviş Mişon Kupası, KTSYD Kupası ve dün akşamda final maçlarıyla tamamlanan U18 Liglerimizi tamamladık. 21 Kasım 2020 – 17 Ocak 2021 tarihine kadar toplam 46 maçımızı geride bıraktık.
Pandemi şartlarında hentbol sezonumuzun devam etmesi ve bu sezonun sağlık koşulları ön planda tutularak yapılması için sizlerin de bildiği gibi “KAMP LİG” formatını uyguladık.
Ve bu uygulamada başarılı olduğumuzu söylemekten gurur duyarım. Elbette ki yeni bir uygulama olan Kamp Ligimizi gerçekleştirirken ön görmediğimiz küçük aksaklıklarda olmuştur. Ama en kısa zamanda bunu da çözdük.
Ülkede spor durmuş olmasına rağmen Hentbolun oynanması ve çok şükür ki pandemi nedeniyle maçlarımızda herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşmamamız bizleri mutlu etmiştir.
Özellikle bu yıl yine pandemi nedeniyle ekonomik şartlar olumsuz hale gelmiş,bazı takımlarımız kapanmış ve bazı takımlarımızda kapanma noktasına gelmiştir.
Federasyon olarak kulüpler varsa federasyon vardır düşüncesinden hareketle, federasyon olarak tüm kulüplerimize malzeme yardımı yaptık, ulaşımlarını sağlama desteğinde bulunduk ve imkanlar elverdikçe bu yardımlara ve desteklere devam edeceğiz.
Hentbol sezonunun sağlık koşullarına uygun olarak bugüne kadar gelmesi ve devam etmesinde en büyük pay sahibi başta Sağlık Bakanı sayın Ali Pilli, müsteşarım sayın Ali Çaygür’e federasyonum adına çok teşekkür ederim.
Kamp Ligimiz için sporcuların konaklaması ve yemeklerinde elinden gelen yardımı esirgemeyen Uluslararası Kıbrıs Üniversitesine Rektör yardımcısı, sayın Serkan Abbasoğlu’na teşekkür ederim.
Tüm maçlar boyunca centilmenlik ruhuna yakışır mücadele eden UKÜ,DİGEM,ŞAHLAN, OZANKÖY,LEVENT,GENÇLİK GÜCÜ,MGA,ÖAH,NKL/MGA kulüplerime, sporcu ve antrenörlerime teşekkür ederim.
Ve şimdi sıradaki ligimiz SÜPER LİG. Plan ve programımızı yaptık, kulüplerimizle bir araya geleceğiz ve sezonumuz hız kesilmeden devam edecek.
Tüm camiamıza hentbol dolu günler dilerim.
ÖNEMLİ NOT: Aşağıdaki resimde yer alan herkes PCR testi yaptırmış ve sonuçları NEGATİF’ tir.