Hentbol U18 Erkekler’de yarı final ilk maçı bugün oynanırken, kadınlarda ise finalin ilk karşılaşması oynandı. Erkekler karşılaşmasında YDÜ, Yükseliş’i 38-24 mağlup ederken, Kadınlar final serisinin ilk maçını Şahlan karşısında 35-21’lik skorla UKÜ oldu. Erkekler mücadelesinde ilk devresini rakibi Yükseliş karşısında 15-12 önde kapatan YDÜ maçı da kazanarak seride 1-0 öne geçti. YDÜ’de Deran 12 golle maçta ön plana çıkan isim oldu. Günün bir diğer karşılaşmasında ise kadınlar finalinin ilk maçı oynandı. Rakibi Şahlan karşısında ilk devreyi 15-10 önde kapatan UKÜ maçı da 35-21 önde kapatarak ikinci maç öncesi avantaj elde etti. UKÜ’de Nisan kaydettiği 10 golle ön plana çıkan isim oldu
UKÜ ve YDÜ avantajlı
![](https://kthf.org/wp-content/uploads/2021/12/263788643_277751041071467_3765083313971032894_n-1125x650.jpg)